Vrchárska koruna Trenčianska

Share:
Vrchárska Koruna

Cyklistický projekt, ktorého hlavným cieľom je upozorniť na krásy Trenčianskeho kraja a zároveň sa športovo vyžiť, prichádza už po štvrtýkrát. Vrchárska koruna Trenčianska patrí k podujatiam s rastúcim trendom a medzinárodnou účasťou. Na to, aby ste ju získali, musíte od 10. apríla do 30. novembra 2019 pokoriť 20 vopred vybraných vrcholov v našom regióne.

Butkov – Kríž

1. Butkov – Kríž

 

Tento týždeň odštartoval štvrtý ročník cyklistického projektu s názvom Vrchárska koruna Trenčianska (VKT). Získa ju každý zapálený cyklista, ktorý do 30. novembra 2019 zdolá všetky vopred predpísané vrcholy v kraji.

Zúfať však nemusia ani tí, ktorí miesto dvoch kolies viac holdujú pešej turistike. Vrchársku korunu Trenčianska je teda možné získať nielen v kategórii Bike, ale aj v ďalších, a to Run & Walk & Dog a VKT handicap. Posledná je určená pre účastníkov, ktorí kvôli akémukoľvek druhu znevýhodnenia nemôžu vyjsť na všetkých 20 kopcov.

Záujem o podujatie sa každoročne zvyšuje. Jedna z najznámejších športových udalostí v kraji prilákala doposiaľ viac ako 1000 účastníkov z rôznych krajín. „V uplynulom roku sa prihlásil rekordný počet účastníkov zo Slovenska, Čiech, ale i z Nemecka či Švédska,“ povedal jeden z hlavných organizátorov Radoslav Tilandy.

Sádok (kostol)

 

Medzi tohtoročné vrcholy, ktoré bude potrebné zdolať, patria Butkov, Inovec, Ostrý vrch, Bradlo, Papajské sedlo, Rozhľadňa Klenová, Sádok, Sedlo Lúčky, Skala, Stratenec, Svätý Vendelín, Štyri chotáre, Kortmanka, Veľká Javorina, Vysielač pod Čiernym vrchom a hrady Lednica, Sivý Kameň, Tematín či Uhrovský a Trenčiansky hrad.

Prvý spoločný výjazd, ktorý viedol priamo na niekdajšie sídlo Matúša Čáka sa uskutočnil v stredu 10. apríla 2019. „Okrem množstva organizovaných výjazdov pribudnú aj tematické dni, napríklad pri príležitosti 100. výročia spomienky na tragický skon nášho rodáka M. R. Štefánika chystáme výjazd pre deti s rodičmi na Bradlo s exkurziou v múzeu,“ doplnil Radoslav Tilandy.

Odporúčame: Aplikácie, ktoré pomôžu cyklistom

Medzi hlavných partnerov Vrchárskej koruny Trenčianska patrí Trenčiansky samosprávny kraj, ktorý podujatie dlhodobo podporuje finančne a krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región.

Vrchárska koruna

Bližšie informácie na: vkt-bike.sk

Zdroj: www.trencinregion.sk
Foto: vkt-bike.sk

Share: