Vrchárska koruna Trenčianska – adrenalínové putovanie na bicykli


3241   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Vrchárska Koruna

Cyklistický projekt, ktorého hlavným cieľom je upozorniť na krásy Trenčianskeho kraja a zároveň sa športovo vyžiť, prichádza už po štvrtýkrát. Vrchárska koruna Trenčianska patrí k podujatiam s rastúcim trendom a medzinárodnou účasťou. Na to, aby ste ju získali, musíte pokoriť 20 vopred vybraných vrcholov v tomto krásnom regióne Slovenska. Leto je ideálny čas na takéto výlety.

Butkov – Kríž

1. Butkov – Kríž

 

Zúfať však nemusia ani tí nadšenci Slovenska, ktorí miesto dvoch kolies viac holdujú pešej turistike. Vrchársku korunu Trenčiansku je teda možné získať nielen v kategórii Bike, ale aj v ďalších, a to Run & Walk & Dog a VKT handicap. Posledná je určená pre účastníkov, ktorí kvôli akémukoľvek druhu znevýhodnenia nemôžu vyjsť na všetkých 20 kopcov.

Záujem o podujatie sa každoročne zvyšuje. Jedna z najznámejších športových udalostí v kraji prilákala doposiaľ viac ako 1000 účastníkov z rôznych krajín. „V uplynulom roku sa prihlásil rekordný počet účastníkov zo Slovenska, Čiech, ale i z Nemecka či Švédska,“ povedal jeden z hlavných organizátorov Radoslav Tilandy.

Sádok (kostol)

 

Medzi tohtoročné vrcholy, ktoré bude potrebné zdolať, patria Butkov, Inovec, Ostrý vrch, Bradlo, Papajské sedlo, Rozhľadňa Klenová, Sádok, Sedlo Lúčky, Skala, Stratenec, Svätý Vendelín, Štyri chotáre, Kortmanka, Veľká Javorina, Vysielač pod Čiernym vrchom a hrady Lednica, Sivý Kameň, Tematín či Uhrovský a Trenčiansky hrad.

Všetkým nadšencom cyklistiky a turistiky prajeme nádherné zážitky v Trenčianskom regióne!

Odporúčame: Aplikácie, ktoré pomôžu cyklistom

Medzi hlavných partnerov Vrchárskej koruny Trenčianska patrí Trenčiansky samosprávny kraj, ktorý podujatie dlhodobo podporuje finančne a krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región.

Vrchárska koruna

Bližšie informácie na: vkt-bike.sk

Zdroj: www.trencinregion.sk
Foto: vkt-bike.sk