Ako skladovať zlato? Vyplatí sa dôverovať bankám, alebo si radšej zakúpiť domáci trezor?


4799   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Ako skladovať zlato, vyplatí sa dôverovať bankám, alebo si radšej zakúpiť domáci trezor

Ak chcete svoje úspory investovať rozumne, aby nestrácali na hodnote, nákup zlata je vhodnou voľbou. Nezastupiteľnú úlohu má tiež v rámci diverzifikácie vášho portfólia. Otázkou však zostáva, ako s nakúpením zlatom naložiť. Ponúka sa využiť služieb bankových úschovní, alebo radšej zakúpiť domáci trezor?

Ako skladovať zlato, vyplatí sa dôverovať bankám, alebo si radšej zakúpiť domáci trezor, oblubene trezory podla heureky

Prečo investovať do zlata?

Investícia do zlata je v mnohých ohľadoch výhodná – chráni vaše úspory pred znehodnotením a vás pred politickými a hospodárskymi krízami. Predstavuje dôležitú položku vo vašom investičnom portfóliu, keďže jeho cena príliš nezávisí na cene ostatných aktív. Navyše sa s ním obchoduje bez DPH aj dane z príjmu, čo iste poteší nejedného obchodníka.

Ako so zlatom naložiť?

Minimálne jednu nevýhodu mu však nejde uprieť – na rozdiel od virtuálnych peňazí alebo akcií je zlato až príliš reálne. A s tým je aktuálna otázka – ako s ním naložiť? Obľúbeným riešením sa stáva domáci trezor .Využiť však môžete aj služby bankových schránok alebo nebankových úschovní. Pre ktorý variant sa rozhodnúť?

Bankové schránky

Investičné zlato môžete zveriť do rúk bankového sektoru. Za prenájom bezpečnostnej schránky síce ročne zaplatíte niekoľko stoviek eur, no získate istotu, že o svoje investície neprídete, a to ani v prípade hypotetického krachu banky. Stretnúť sa môžete však s tým, že prenájom bezpečnostnej schránky banka umožňuje len svojím klientom a vám by tak nezostalo iné, než si zriadiť bankový účet.

Ako skladovať zlato, vyplatí sa dôverovať bankám, alebo si radšej zakúpiť domáci trezor, Zlodej zlata

Nebankové úschovne

Bankovému sektoru nedôverujete? K úschove zlata môžete využiť služby nebankových úschovní. Za ich výhodu považujeme osobnejší prístup a vyššiu mieru zabezpečenia – na schránky dohliada vo dne v noci ochranka a majetok v nich je poistený pre prípad krádeže. Prenájom bezpečnostnej schránky nie je časovo obmedzený a jeho cena sa pohybuje v ráde desiatok až stoviek eur ročne.

Domáci trezor

Chcete mať svoje zlato neustále pod dohľadom? Nič vám nebráni uložiť ho domáceho trezoru. Na prvý pohľad sa vám jeho kúpna cena môže zdať vysoká, no na rozdiel od prenájmu bezpečnostnej schránky ide o jednorazovú investíciu do úschovy zlata. Na oplátku získate istotu, že je vaše zlato v bezpečí, a navyše ho máte neustále po ruke pre prípadné obchodovanie.

Ako vybrať domáci trezor?

Domáci trezor vyberajte podľa:

  • umiestnenia – pre úschovu zlata sa hodia trezory, ktoré je možné zabudovať do nábytku, do steny alebo do podlahy a skryť ich tak pred nepovolanými očami,
  • zabezpečenia – mieru zabezpečenia vyjadruje priložený certifikát,
  • typu zámku – klasické trezory sa otvárajú pomocou motýľkového kľúča, dômyselnejšie zabezpečenie však poskytujú trezory s mechanickým alebo elektronickým zámkom,
  • materiálu – bežne sa trezory zhotovujú z rôznych variantov ocele alebo iného odolného kovu.

Rozhodujete sa, ako naložíte s investičným zlatom? Zveríte ho do rúk bankovému sektoru, alebo si jeho úschovu vezmete na starosť sami? S kvalitným bezpečnostným trezorom budete mať svoje zlato neustále pod dohľadom. Vyberte si zo širokej ponuky domácich trezorov na Heureka.sk, kde sa môžete inšpirovať aj hodnotením používateľov.

Ako skladovať zlato, vyplatí sa dôverovať bankám, alebo si radšej zakúpiť domáci trezor recenzia heureka