Kúpele Sliač – miesto, kde je srdce na správnom mieste a kde nájdete 5 pokladov pre svoje zdravie

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kupele Sliač

Liečebné Kúpele Sliač, a. s. v srdci Slovenska sa môžu pochváliť viac ako 200-ročnou históriou. Sú svetovým unikátom v liečbe prírodnou minerálnou vodou a žriedlovým plynom. “Srdiečkové” kúpele sa špecializujú na kúpeľnú liečbu srdcovo-cievnych chorôb, chorôb pohybového aparátu, onkologických a gynekologických chorôb a najnovšie aj post-covidového syndrómu. Kúpeľní hostia oceňujú efektívne liečebné procedúry, účinky prírodných prameňov, profesionálny a ľudský prístup zdravotníckeho personálu a nádherný kúpeľný park.

Motto: „SRDCE je hnacím motorom nášho tela, umožňuje nám milovať, smiať sa, žiť naplno. Stačí urobiť len niekoľko jednoduchých zmien, aby sa pozitívne dobíjalo a prispelo tak k trvalému zlepšeniu nášho ZDRAVIA.”

Kúpele Sliač v srdci Slovenska

Výnimočnú polohu kúpeľov (373 m n. m.) v strede Slovenska umocňuje nádherné prostredie západnej časti Zvolenskej kotliny a západného úpätia Slovenského rudohoria. Mesto Sliač – leží medzi Banskou Bystricou a Zvolenom – poskytuje ideálny priestor na spoznávanie a objavovanie regiónu, jeho histórie, zvykov a prírodných krás. Kúpele v centrálnej časti Slovenska sú ľahko dostupné rôznymi druhmi dopravy (automobil, vlak, autobus).

Kúpele Sliač

Pramene prírodnej liečivej vody pre srdce

Minerálne pramene izotermickej teploty 33,3 °C a vysokého obsahu CO2 sú svetovým unikátom. Vo svete sa nachádzajú iba 3 miesta s podobným zložením liečivej vody – v Argentíne, Austrálii a v Španielsku.

Prameň Kúpeľný (terapeuticky najdôležitejší) vyviera priamo v srdci kúpeľov – pod Kúpeľným domom. Síranovo-hydrouhličitá a horečnato-vápenatá voda s vysokým obsahom CO2 a s izotermickou teplotou 33,3 °C sa využíva na všetky liečebné účely bez akéhokoľvek umelého zásahu alebo len s miernym ohrevom max + 3˚C na tzv. uhličitú terapiu (vodné a suché plynné kúpele).
Prameň Štefánik (v minulosti Jozef) – najstudenší prameň s vysokým obsahom CO2 a železa podporuje trávenie a chudokrvnosť.
Prameň Bystrica (pôvodne Dorothea) sa odporúča pri ochoreniach žalúdka.
Prameň Lenkey vám pomôže pri ochoreniach štítnej žľazy a očí.
Prameň Adam má liečivé účinky pri ochoreniach močového mechúra.

Kúpele Sliač

Jeden z prameňov zdravia

Jediný prírodný žriedlový plyn

Kúpele Sliač využívajú pre vašu liečbu unikátny prírodný žriedlový plyn ako jediné kúpeľné zariadenie na Slovensku. Žriedlový plyn sa odčerpáva priamo z Kúpeľného prameňa. Vďaka vysokému obsahu CO2 a inertných plynov je náš prírodný žriedlový plyn lekársky veľmi cenený a jeho vplyv na ľudský organizmus je bezkonkurenčný.

Kúpele Sliač

Prameň vitality

Procedúry pre vaše srdce – liečivé, účinné aj oddychové

Pre vašu liečbu s priaznivými účinkami máme pripravených viac ako 40 druhov procedúr z oblasti balneoterapie, hydroterapie, teplotnej terapie, fyzioterapie a elektroliečby. Tie vám budú starostlivo vyberať tunajší lekárski špecialisti, aby ste ich výsledky pocítili už počas pobytu. Základom úspešnej kúpeľnej liečby je uhličitá terapia, ktorá využíva uhličitú prírodnú minerálnu vodu. Vynikajúce účinky vám prinesú jedinečné vodné a suché plynové uhličité kúpele – lokálne (plynové injekcie) a celkové (suchý kúpeľ – Biovak). Váš duševný pokoj a celkovú harmonizáciu tela a duše podporia služby kúpeľného psychológa (individuálne poradenstvo), muzikoterapia, arterterapia či relaxácia.

Neprehliadnite:

Dudince, Rímske kúpeleStaroveký Rím a jeho stopy na Slovensku: Dudince – tip na rodinnú dovolenku s receptom na zdravie!

Aj Kúpeľný park poteší srdce

V nádhernom kúpeľnom parku nájdete ticho, čas pre rozjímanie a oddych. Areál parku tvorí lesopark a anglický park. Unikátom je tzv. borovica Ľudmily Podjavorinskej. Spisovateľka tu vraj počas svojho pobytu v kúpeľoch sedávala a písala. Skúste ju nájsť… Kúpeľným parkom sa môžete prechádzať celoročne donekonečna, pohľadom skúmať jeho dominanty a odkrývať čarovné zákutia. Sadnúť si na lavičku a nechať sa unášať zvukmi prírody a štyroch ročných období.

Kúpele Sliač

Spomienka na leto v kúpeľoch…

Nadšenci dlhších prechádzok sa môžu vydať 3 srdiečkovými trasami do okolia čarovnej prírody kúpeľov. Kúpeľný park sa isto stane vašou srdcovou záležitosťou; a to nielen počas vášho pobytu v srdiečkových kúpeľoch. Bohatá história kúpeľov sa podpísala aj na impozantných budovách samotného kúpeľného areálu. Viaceré z nich sú národnými kultúrnymi pamiatkami, zasluhujúcimi si aj patričnú pozornosť. Do aktívneho hľadania zdravia do srdca Slovenska pozývame aj vás.

Viac na: www.spa-sliac.sk